Lautakunnat 2013–2016

Uuraisten kunnan lautakunnat vuosiksi 2013–2016 valittiin kunnanvaltuuston kokouksessa 21.1.2013. Tämän jälkeen valtuusto on muuttanut lautakuntien kokoonpanoja seuraavasti:
- sivistyslautakunta 3.9.2013, 28.10.2013 ja 30.3.2015
- keskusvaalilautakunta 28.10.2013, 22.3.2016 ja 20.12.2016
- tekninen lautakunta 8.10.2014, 30.3.2015 ja 20.12.2016
- vapaa-aikalautakunta 8.10.2014 ja 20.12.2016
- tarkastuslautakunta 26.1.2015
- ympäristölautakunta 22.3.2015
- peruspalvelulautakunta 22.3.2016

Keskusvaalilautakunta
Puheenjohtaja Hannu Airas
Varapuheenjohtaja Maija Hyvärinen
Jäsen Pia Bärlund
Jäsen Arto Mämmi
Jäsen Marjatta Tourunen
1. varajäsen Jarkko Lehtovirta
2. varajäsen Raili Hytönen
3. varajäsen Raija Lähteelä
4. varajäsen Liisa Finch
5. varajäsen Petteri Flyktman
Ympäristölautakunta
Puheenjohtaja Raili Hytönen varajäsen Marja-Liisa Kovanen
Varapuheenjohtaja Jari Mäkinen varajäsen Risto Lähteenmäki
Jäsen Tuulia Johansson varajäsen Viktoria Räty
Jäsen Jukka Haaparanta varajäsen Jukka Kettunen
Jäsen Matti Kekkonen varajäsen Tomi Penttinen
Jäsen Riitta Linna varajäsen Päivi Partanen
Jäsen Jarkko Lehtovirta varajäsen Juha Övermark
Sivistyslautakunta
Puheenjohtaja Liisa Stenman-Kässi varajäsen Sanna Mäkinen
Varapuheenjohtaja Matleena Kivelä varajäsen Kari Lehtonen
Jäsen Jaana Hintikka varajäsen Pirjo Heinäaho
Jäsen Simo Koskinen varajäsen Antti-Pekka Kotilainen
Jäsen Jussi Lehmuskoski varajäsen Kardo Allik
Jäsen Arto Mämmi varajäsen Tuulia Johansson
Jäsen Viktoria Räty varajäsen Tarja Hakkarainen
Peruspalvelulautakunta
Puheenjohtaja Mia-Riitta Allik varajäsen Marja-Leena Tannermäki
Varapuheenjohtaja Merja Kinnunen varajäsen Sanna Mäkinen
Jäsen Veli-Matti Arponen varajäsen Jari Mäkinen
Jäsen Pirjo Heinäaho varajäsen Tellervo Lehtoranta
Jäsen Jarmo Mutanen varajäsen Petri Haaksluoto
Jäsen Reijo Rokkamäki varajäsen Jarkko Lehtovirta
Jäsen Viktoria Räty varajäsen Marjo Huuha
Suhteellisten vaalien vaalilautakunta (valtuuston vaalilautakunta)
Puheenjohtaja Arto Veijonen varajäsen Tomi Ahonen
Varapuheenjohtaja Pirjo Käpylä varajäsen Risto Lähteenmäki
Jäsen Jari Flyktman varajäsen Mia-Riitta Allik
Jäsen Tuulia Johansson varajäsen Kimmo Loukkumäki
Jäsen Mikko Nieminen varajäsen Simo Koskinen
Tarkastuslautakunta
Puheenjohtaja Arto Veijonen varajäsen Jaakko Koivunen
Varapuheenjohtaja Riitta Linna varajäsen Viktoria Räty
Jäsen Raija Lähteelä varajäsen Marjatta Tourunen
Jäsen Satu Nieminen varajäsen Jaana Hirsjärvi
Jäsen Jyrki Taipale varajäsen Jari Flyktman
Tekninen lautakunta
Puheenjohtaja Raimo Paanala varajäsen Arto Mämmi
Varapuheenjohtaja Jukka Kettunen varajäsen Jarmo Mutanen
Jäsen Ari Ahonen varajäsen Kari Lehtonen
Jäsen Tuulia Johansson varajäsen Marja Sivula
Jäsen Anita Pihlainen varajäsen Jaana Hirsjärvi
Jäsen Viktoria Räty varajäsen Tiina Kuusenmäki
Jäsen Jaakko Koivunen varajäsen Matti Kekkonen
Vapaa-aikalautakunta
Puheenjohtaja Pekka Vääräsmäki varajäsen Timo Pirttilampi
Varapuheenjohtaja Jussi Nygren varajäsen Ari Ahonen
Jäsen Arto Mämmi varajäsen Kimmo Loukkumäki
Jäsen Petri Haaksluoto varajäsen Tellervo Lehtoranta
Jäsen Tuulia Johansson varajäsen Katri Tsupukka
Jäsen Merja Kinnunen varajäsen Sanna Mäkinen
Jäsen Tiina Kuusenmäki varajäsen Viktoria Räty